קידום אתרים 

עיצוב פנקסי חשבוניות

 

מהם פנקסי חשבוניות ולמה הם משמשים?

במידה ואתם מנהלים עסק קטן או בינוני, או שאתם עצמאיים, סביר להניח כי אתם זקוקים לפנקסי חשבוניות לשם ביצוע עבודתכם השוטפת. באמצעות הפנקסים הללו, ניתן להנפיק בקלות שלושה עותקים מכל חשונית- אחד יישאר אצל בעל העסק, אחד יימסר ללקוח והשלישי יועבר למנהל החשבונות של העסק או לחלופין למס הכנסה (במקרה של חשבונית מס). מובן שניתן לעשות גם שימוש בתוכנות ממוחשבות לצורך ניהול החשבוניות, אולם תוכנות אלה נוטות להיות יקרות באופן יחסי, ולכן אינן מהוות פתרון מתאים עבור עסקים קטנים ובינוניים.

הדפסת פנקסי חשבוניות עשויה להיות תהליך מאוד נוח, זמין ויעיל. בנוסף לכך, עלויותיו עשויות להיות נמוכות יחסית.

עיצוב נכון של פנקסי חשבוניות

כאשר מזמינים מפקס חשבוניות מבית דפוס, חשוב לתת את הדעת על כמה דגשים הנוגעים לעיצוב ולפרטים אותם אתם בוחרים להדפיס על גבי החשבוניות בפנקס.

קיימים מספר דברים שחובה, על פי חוק, שיופיעו על כל חשבונית. בין השאר, חשוב לציין את פרטי העסק- שמו של העסק (או של העצמאי) ומספר העוסק (או מספר תעודת הזהות) כפי שנרשמו במס הכנסה. את הפרטים החשובים הללו יש לציין בראש החשבונית, בכתב בולט וברור לעין.

כדאי לציין באופן ברור ונהיר גם פרטים שיוכלו לשמש ליצירת קשר עם העסק. בין השאר, כדאי לכלול בחשבונית פרטים כמו טלפון, כתובת דואר אלקטרוני וגם כתובת פיזית, שעשויה לשמש את הלקוחות על מנת לשלוח אל העסק צ'קים.

בנוסף הפקת אירוע מצליח- לפרטים אודות העסק או החברה, בהחלט ניתן להוסיף גם לוגו. בכך, ניתן יהיה להפוך את החשבונית הפרקטית לכלי יעיל למיתוג ושיווק העסק, אשר יצור רושם מקצועי ורציני יותר על הלקוחות שעתידים לקבל אותה. את הלוגו כדאי למקם בראש החשבונית, לצד ציון שמו של העסק.

גוף החשבונית הינו טבלה המפרטת את רשימת המוצרים והשירותים ואת מחירם. בנוגע לעיצוב הטבלה, קשה לנסח כללים או חוקים ברורים. לכל עסק יש אופי אחר וסוג שירותים אחר, ולכן יש לשים דגש על התאמת הטבלה המתאימה ביותר אל סוג העסק שברשותכם ואל הצרכים שלו.

מעבר לכך, יש לדאוג לכך שעל כל אחת מן החשבוניות יהיה מספר רץ- זוהי אחת מדרישות החובה של מס הכנסה לגביהן, ובנוסף לכך המספור מאפשר מעקב נוח. יצירת קשר
* שם מלא:
* טלפון:
* דוא"ל:
הערות:
טל. 1-800-800-302