קידום אתרים 

קצת על קידום אתריםהפרמטר הכי חשוב של קידום אתרים הוא הזמינות ומהירות התגובה. קל מאוד להבין מדוע. שימו את עצמכם לרגע במקום גוגל. אתם נותנים לדף דירוג גבוה, אבל כשהגולשים הולכים בעקבות ההמלצה שלכם - הם מגיעים לשומקום ("404"), או שהם הולכים והולכים עד שנמאס להם, והם הולכים למקום אחר. כשזה קורה - על מי הם יתרגזו? על הדף שלא נמצא או לא עלה, או על מנוע החיפוש שבלבל להם את המוח וגזל את זמנם? ולכן, גוגל מתייחס לעניין הזמינות ומהירות התגובה הכי ברצינות שאפשר.

כמה נקודות למחשבה:

האם האתר מאוחסן בשרת חינמי, שנופל כל שני וחמישי?
האם האתר מאוחסן יחד עם אתרי סקס או הימורים, ומה הבחירה בשרת כזה אומרת עליכם, כבעליו?
האם יש תאימות בין סיומת שם הדומיין של האתר (com/co.il וכד'), לבין קהל היעד אליו הוא מכוון?
האם יש לאתר כתובת משלו, או שהוא יושב על דומיין משנה או ספרייה?

כל מה שעלול להיתפס על ידי מנוע החיפוש כמכשול לזמינות ולמהירות התגובה - יעבוד לרעתכם.

קידום אתרים. התוכן הוא עדיין המלך, והיום - יותר מתמיד

העכביש של גוגל לא רואים תמונות, לא צופים בווידיאו ולא מזהים פלאש. עכבישים מבינים רק טקסט, וההתרשמות שלהם מהאתר מתבססת על תכניו. מה שהם מחפשים זה אתר המכיל תוכן איכותי, שמתעדכן באופן שוטף, שהיצע המידע שבו גדל ושהוא רלבנטי לתוצאות החיפוש. בעיניהם, תנועת תוכן באתר מעידה על השקעה ואכפתיות, ועל השקעה ואכפתיות גוגל בהחלט מתגמלת בדירוג ראוי.

אבל איך ידעו העכבישים לזהות מה התוכן העיקרי שבו עוסק האתר? על ידי הדגשה וחזרה על אותן מילות מפתח, המשמשות את הגולשים לצורך החיפוש, מצד אחד, ומופיעות באתר, מצד שני. פיזור מילות המפתח, מיקומן וצפיפותן היחסית בטקסט הוא חלק ממיטוב התוכן, המהווה שלב חיוני בתהליך של קידום אתרים.

כמה נקודות למחשבה:

ככל שמילת המפתח ממוקמת יותר גבוה בדף - יעניקו לה העכבישים יותר חשיבות ומשקל. לכן, הקפידו לשבץ מילות מפתח בכותרת הדף, בתיאור הדף ובכותרת הטקסט
הדגישו את מילות המפתח, כדי להקל על העכבישים לזהות אותן ברצף הטקסט
לצורך במינון גבוה של חזרה על מילות המפתח יש מחיר, והוא שלא ניתן לקדם יותר מ- 2 מילות מפתח בדף. לכן, בתחומים תחרותיים- חשוב להוסיף עוד ועוד תכנים, ולחזור שוב ושוב על מילות המפח החשובות, כמובן במידה. חזרת-יתר עלולה לייצר התרשמות הפוכה, שתתייג את הטקסט כ"ספאם"
זהירות: כתיבה לעכבישים ולגולשים בעת ובעונה אחת מחייבת מיומנות רבה והליכה זהירה על חבל דק, אם לא רוצים לייצר טקסט משעמם ומונוטוני, שיבריח את הגולשים, או הצפה של טקסט (שתרגיז את העכבישים ואת הגולשים גם יחד)
גם ראשוניות התוכן והמקוריות שלו נחשבים בעיני העכבישים. לכן, חשוב להקפיד על כתיבת תוכן מקורי, ולהימנע מהכפלת תכנים וכותרות גם בתוך האתר עצמו.

קידום אתרים. קישורים. אם מצביעים עליך - אתה כנראה שווה

קישורים הם המרכיב הייחודי באמת של התקשורת האינטרנטית. בקליק אחד, עם הקישור הנכון, ניתן לעבור מאתר לאתר, ומדף לדף - בדיוק לאן שרוצים, בקלות ובמהירות. כמו הגולשים, גם העכבישים של מנועי החיפוש נעזרים בקישורים כדי לסרוק דפי אתרים ברשת. ומכאן, שיש חשיבות עליונה לתקינות הקישורים באתר ולזמינותם, כדי להבטיח יכולת מעבר אופטימלית לעכבישים, לשם אינדוקס מקסימום דפים באתר.

מבחינת העכבישים, יש לקישורים משמעות נוספת וחשובה לא פחות. בעיניהם, קישורים מאתר אחד לאתר אחר הם הצבעת אמון, המעידה על איכות וחשיבות. לכן, לקישורים הנכנסים לאתר, יש השפעה גדולה על אופן הדירוג שלו במנוע החיפוש.

כמה נקודות למחשבה:

כיוון שהעכבישים קוראים טקסט, הרי שקישורים מבוססי טקסט הם הקישורים החזקים ביותר, ועדיף שיהיו מבוססים על מילות המפתח
ככל שהאתר המקשר אליכם גדול יותר, ותיק יותר ונחשב יותר- כך גדל ערך הקישור ממנו אליכם (וכך תצטרכו להשקיע יותר מאמצים כדי לזכות בקישור ממנו)
מרבית מנועי החיפוש מתקשים לעקוב אחר קישורים עמוקים. לכן, כדי להבטיח שהעכבישים הסורקים יגיעו לכל דפי האתר, הקפידו על בניית אתר שטוח. כלומר, אתר שכל הדפים שלו מקושרים ישירות לדף הבית, או נמצאים במרחק של עד שני קישורים ממנו
לעכבישים אין ידיים וגם לא מקלדת ועכבר. מהלכים המחייבים פעולה יזומה מצד הגולש - הם חומה בצורה בדרכם, ומכשול רציני בדרכו של האתר לדירוג איכותי במנוע החיפושיצירת קשר
* שם מלא:
* טלפון:
* דוא"ל:
הערות:
טל. 1-800-800-302